GERİ BİLDİRİMLER

Feedback

Uzun süreli olarak bir yaşam koçuyla yapılan görüşmelerin hayatımıza olumlu etkileri ve itici bir güç olacağına inanıyorum. Ben sadece başlangıç olarak bir oturum almama rağmen, içimde istediğim şeyleri gerçekleştirebilecek bir güç olduğunu fark ettim. Her zaman insanların bu itici güce ve kendisini fark etmesini sağlayacak desteklere ihtiyacı vardır. O yüzden koçluk sistemini gayet yararlı görüyorum. İyi çalışmalar ve başarılar dilerim.

Ceylan HATİPOĞLU – Tekniker – 13/06/2012

 

Profesyonel Koçluk sistemi hakkında Tolga Oskay ile tanışana dek hiçbir fikrim yoktu. Bu sistem sayesinde hayatımda hayatımda birçok şeye hiç bakmadığım perspektiflerden bakmaya başladım. Bu açıdan oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Profesyonel bir koç olma yolunda ilerleyen Performans & Kariyer Koçu Tolga Oskay’ın koçluk oturumumuz sırasında anlattığım konulara ilişkin yaptığı analizler ve sağladığı farkındalıklar, olaylara bakış açımı tamamıyla değiştirdi. Böyle bir sistemden faydalanmamı sağladığı için Tolga Oskay’a teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

Orhun TANK – Uludağ Üniversitesi – Gıda Teknolojisi – 07/06/2012

 

Yaptığımız oturumda; kendimi dışarıdan görüp yanlışlarımı ve doğrularımı fark ettim. Bu sayede yaptığım hataları düzeltmeye çalıştım, doğru olanları da pekiştirdim ve yaptığımız oturumu çevremdekilere de tavsiye ettim. Profesyonel Koçluğun, kendini tam anlamıyla tanımayan insanlar ve kendilerini daha da geliştirmek isteyenler için ciddi anlamda büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Siz de bu konuda gayet başarılısınız Tolga Bey ve daha da başarılı olacağınızdan eminim. İnsanların göz ardı ettikleri küçük bir zaman diliminde siz onların tüm hayatlarını olumlu yönde değiştirebilecekleri kararlar almalarını sağlayabilirsiniz. Yapmış olduğumuz oturum için teşekkür ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum.

Canan ALINÇ – Ana Okulu Öğretmeni – 04/06/2012

 

Sizinle yaptığımız koçluk oturumundan sonra kendimi daha iyi tanımayı, güçlü yönlerimi keşfetmeyi, güçsüz yönlerimi de desteğiniz sayesinde geliştirmeyi başardım. Kişisel özelliklerim hakkındaki farkındalığımın artması, çevremdeki kişilerle daha yapıcı ve olumlu ilişkiler kurmamı sağladı. Artık hem iş yaşamına hem de özel yaşantıma daha umutlu ve daha coşkulu bakabiliyorum. Ne yapmam gerektiği değil, ne yapmak istediğim üzerinde duruyor, daha da önemlisi uygulamaya geçebiliyorum. Geleceğe dönük kariyer planlamam konusunda yardımlarınız, tarafımdaki katkılarınız için en içten teşekkür ve minnetlerimi sunarım.

Özlem KARAYAKALI – Makine Ressamı – 31/05/2012

 

Gerçekten ciddi bir görüşme yapmamıza rağmen, kendi içimde çok fazla eğlendiğimi bildirmek isterim. Çünkü tek düze sorular veya yönlendirmeler üzerine değildi bu uygulama. Tamamı ile düşüncelerim ellerimde birer kukla haline dönüşmüşlerdi ve onları ben yönetiyordum. Bir yandan düşünürken, bir yandan kuklalarımı oynatıyordum adeta. Eğlendirmesinin yanı sıra oldukça yüksek bir oranda içimde sıkışmış olan o fikirleri ortaya çıkardığını, öğreticiliğini gördüm bu uygulamanın. Oldukça rahat bir şekilde kendimi dışa vurdum. Rahatlığınız, duruşunuz ve konuşma tarzınız bana güven verdi. Her şey için teşekkürler, başarılar.

Seray ÖZDEMİR – Anadolu Üniversitesi, Felsefe Bölümü – 31/05/2012

 

Koçluk hizmetini kısa bir süre almama rağmen yararlı olduğunu düşünüyorum ve devamlılık halinde daha iyi sonuçlar alınacağı kanaatindeyim. Bana bu hizmeti veren Performans & Kariyer Koçu Tolga OSKAY ise koçluk eğitimini kısa bir süre önce tamamlamış olmasına rağmen, iletişim ve mesleki yetkinlik açısından, bana gayet donanımlı olduğu izlenimini verdi.

Güncel Gürsel ARTIKTAY – Hacettepe Üniversitesi, Müzikoloji Mezunu – Kun – Vokal – 28/05/2012

 

Öncelikle sizinle yaptığımız görüşmede bana bendeki değişim için cesaretlendirdiğiniz ve sorunlarımın çözümünde bir ayna gibi cevabın bende saklı olduğunu gösterdiğin için size minnettarım. Koçluğun çok da bir şey ifade etmediğini düşünürken, bu görüşüm sizinle yaptığımız görüşmeden sonra tamamen değişti. Her şeyde olduğu gibi insanın bazı sorunlarına cevap ararken bir uzmandan yardım alması gerektiğini biliyordum. Fakat bu uzmanın bir Koç olduğunu bilmiyordum. Benim gibi birçok insanın hayatına ışık tutmanız dileğiyle. Başarılarınızın devamını diliyorum.

İsmail TÜRKER – Malzeme Mühendisi – 25/05/2012

 

Koçluk kavramından daha önce haberdar olmadığımı ve Koçluk hizmetinden tam olarak ne bekleyeceğim konusunda beni bilgilendirmeniz öncesinde pek fikir sahibi olmadığımı belirtmek isterim. Yaptığımız oturumda neler kazandım, “Hayatım değişti!” şiddetinde bir durum olmadı ki beklentim de bu yönde değildi. Ancak insanların oturdukları yerden sadece düşünerek; hamle olarak, plan olarak veya fikir olarak çok uzun adımlar atamayacağını yahut fazla ileriyi tasavvur edemeyeceklerini düşünüyorum. Bu düşünceler ancak bir takım araçlar kullanıldığında gerçekleşmeye çok yaklaşıyor ve insan kafasındakileri anlamaya başlıyor. Bunlardan benim en çok kullandığım “Konuşmak”. Olaya bu noktadan yaklaşırsak eğer, mevcut sıkıntılarımdan bir tanesini özellikle ele almıştık yaptığımız oturumda ve sorunu size anlatırken bile aslında çözümle ilgili fikirler belirmeye başlıyor. Tam o noktada siz bana doğru soruları sorup, doğru cevapları vermemi sağlıyorsun. Durum böyle olunca da benim karşılaştığım/anladığım/algıladığım koçluk kavramı zaten “akıl verme, derde deva olma..vs” özelliklerinden uzaklaşıp, danışan kimsenin kendini daha iyi tanıması, anlaması, yer yer düşündüklerini kendi ağzından seslendirip kendi sorularına sesli olarak cevap verebilmesini sağlayan bir mekanizma olarak kaldı aklımda. Beni nasıl etkilediği kısmından çok uzaklaşmak istemiyorum, sıkıntımla ilgili -sizin yardımınızla- kendime verdiğim cevapların aklımda aktif olarak kalmasını ve o sıkıntıyı yaratan durumlarla karşılaştığımda gözümün önüne gelmesini sağladı. Açık konuşmam gerekirse, yazımın başında belirttiğim gibi yapmadığım şeyleri birden yapar hale gelmedim ama göz ardı da etmemem gerektiğini biliyorum artık. Ve bu şekilde gidersem elbet bir gün bu sorunun da üstesinden geleceğime inanıyorum. Eğer “Koçluk” kavramını doğru anlamışsam yukarıda yazdığım gibi, sizin bu alanda kısa zaman içinde çok daha fazla yol kat edeceğinize inanıyorum. İnsanları dinleyebilmek ve dinlediğini onlara hissettirip yol gösterebilmek büyük meziyettir, ve bu meziyete haiz olduğunuzu fark ettim. Benzer şekilde kişisel ve mesleki gelişim sürecimde de eğer fırsat olursa bana katkı sağlayacağınızı düşünüyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.

Ferzan ÜNLÜ – Kocaeli Üniversitesi, Matematik Bölümü – 23/05/2012

 

Sizinle yapmış olduğumuz oturumda gördüm ki genç, yetenekli, girişken bir Koç olarak; dürüstlüğünüzle, iletişim ve nezaketinizle bu yolda başarıyla yürüyeceğinize inanıyorum. Yaşım itibariyle tecrübeli biri olarak, yaptığımız görüşme sonrasında hayata daha objektif, daha iyimser bakabiliyorum. Öğrenmenin yaşı yok, siz gençlerden öğreneceğimiz güzel şeyler olacağına inanıyorum.

Veysel KAYPAK – Teknik Eğitmen – Çimtaş Yalın Çalışma Gurubu Üyesi – 23/05/2012

 

Öncelikle yaşam koçluğunu basit ve tekdüze düşünüyordum açıkçası. Ta ki sizinle görüşene dek. Düşüncelerimi gün yüzüne çıkarttı ve yüzleşemediğim, yüzleşmekten kaçındığım konularla bana bir cesaret verdi bu sistem. Çözüm arayışına gitmeyi hep düşünmüştüm belki ama herhangi bir şeyin uygulanabileceğine inanamamıştım. Tabi ki bu süreçte sizin profesyonel duruşunuzun büyük etkisi var. Sistemin bana gerçekten yardımcı olduğunu düşünüyorum. Teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim.

Nazan IŞIK ÇAKIR – İç Mimar – 23/05/2012

 

Açıkçası bu tarz şeylere ihtiyacım olmadığını düşünürüm hep, ancak yaptığımız görüşmenin bana faydası olmadığını söyleyemem. Koçluk sistemini psikolojik danışmanlık ile karşılaştırmamak gerek (çoğu insan bunu yapıyor), yaşadığım sıkıntılar ile ilgili çözümü bulmama ve onu gerçekleştirmeme beni yönlendirdiğiniz için çok teşekkür ederim, Koçluk böyle olmalı. Ayrıca profesyonel ve objektif olduğunuz için de seni kutluyorum, bu da her insanın kolayca yapabileceği bir şey değil. Kariyerinizde başarılar.

Çağkan ÇAKIR – İç Mimar – 23/05/2012

Bir Cevap Yazın